Сучасні Рішення Сучасної Покрівлі
09100, Київська область
м. Біла Церква, вул. Урицького 11
тел.: (0456) 341387, 333875
(098) 4459338,  (050) 3567141
факс (04563) 341786
olandah2006@mail.ru


     Бітумна черепиця, або як її ще називають – м’яка крівля, чудове поєднання дизайну та сучасних технологій. В основі бітумної черепиці – нетканий склохолст, бітум найвищої якості. Нижній шар м’якої черепиці – модифікований самоклеючий бітум.
Найвищий рівень технічних характеристик по міцності, теплостійкості, морозостійкості, гнучкості, забезпечує експлуатацію бітумної черепиціі при будь-яких кліматичних умовах.

     Бітумна черепиця – найпластичніший матеріал серед сучасних покрівельних матеріалів, що дозволяє в точності повторювати будь-які вигини покрівлі і легко облягати деталі найрізноманітнішої конфігурації на дахах складної архітектури. На сьогодні, немає найбільш піддатливого матеріалу для виконання покрівель складних конфігурацій, що містять криволінійні поверхні і складні деталі (конуси, башти, сферичні віконця, неплоскі скати). Термостійкість – важлива властивість бітумної черепиці, гнучка черепиця зберігає свої параметри в температурному діапазоні від -70 до +150 С, тому не існує ніяких кліматичних обмежень для застосування цього матеріалу. Термін гарантії на бітумну черепицю від виробника сягає 30 років, а термін служби, декларований провідними виробниками на основі проведених випробувань, може досягати півстоліття (залежно від умов експлуатації).

Структура бітумної черепиці:
     Склотканина або склополотно служить основою бітумної черепиці, воно гарантує міцність черепиці на розтяг та запобігає виникненню бульбашок і хвиль на поверхні матеріалу. Завдяки своєму хімічному складу скловолокно не гниє та має підвищену вогнетривкість;
     Бітумна черепиця складається з двох гідроізоляційних шарів, виконаних з бітумної маси (окислений або модифікований бітум) високої твердості з мінеральними наповнювачами, які внаслідок забезпечують необхідну жорсткість. Ці шари сприяють тому, що через матеріал не проникає волога;
     Нижній шар м’якої черепиці представляє спеціальну плівку або піщану посипку, що запобігає склеюванню бітумної черепиці під час складування та транспортування;
     Верхній шар бітумної черепиці – кольорова мінеральна посипка – базальтова або з натурального сланцю. Гранулят захищає черепицю від впливу сонячних променів і надає їй декоративний вигляд.

 
Самоклейка бітумна черепиця:
 
1. Базальтовий гранулят або мінеральна посипання.

2. Поліпшений бітум з використанням модифікаторів.
3. Основа із скловолокна.
4. Поліпшений бітум з використанням модифікаторів.
5. Самоклеюча, морозостійка бітумно-полімерна маса.
6. Силіконізована легкознімна плівка прозорого кольору.





Традиційна бітумна черепиця:


1. Базальтовий гранулят або мінеральне посипання.
2. Поліпшений бітум з використанням модифікаторів.
3. Основа – склополотно.
4. Поліпшений бітум з використанням модифікаторів.
5. Полімерна смужка (для захисту бітумної черепиці від склеювання при перевезенні).
6. Кремнієвий пісок.
7. Клейка пунктирна лінія з бітумно-полімерної маси.







     Технологія виробництва бітумної черепиці – відео


     Основний шар бітумної черепиці– це композит на бітумній основі, що становить окислений або модифікований бітум, зразки бітумної черепиці армовані нетканим скловолокном.Бітумний компаунд забезпечує одну з найголовніших властивостей будь-якого покрівельного матеріалу – водонепроникність. Як відомо, звичайний бітум недовговічний, погано переносить вплив ультрафіолету та високих температур, швидко втрачає еластичність, стає крихким і розсипається.

     Бітумний компаунд, що застосовується у виробництві бітумної черепиці, абсолютно відмінний від традиційного бітуму. Він значно пластичніший і витриваліший до дії зовнішніх факторів, а також характеризується більш тривалим строком служби. Такий результат досягається двома технологічними хитрощами. Перша з них – спеціальне попереднє окислення природного бітуму, завдяки чому забезпечується хімічна стабільність матеріалу. Штучно окислений склад перестає надалі реагувати на кисень і зберігає свій первинний склад та консистенцію протягом усього терміну експлуатації. Другий крок – введення в бітумну основу модифікованих домішок, що додають компаунду багато виключно чудових властивостей.

     Бітумна черепиця – це досконалий матеріал для скатної покрівлі, що поєднує в собі еластичність бітуму і твердість каменю. При монтажі м’якої черепиці нахлестом гонтів усі шви перекриваються, а капелюшки цвяхів ховаються. У теплу погоду при безхмарному небі, сонце нагріває дах до температури самовулканізації, в результаті чого створюється герметичне суцільне покриття. Зовні бітумна плитка покривається, як правило, фольгою або кам’яною посипкою, у якості якої застосовують базальтовий гранулят. Призначення зовнішнього шару черепиці полягає у захисті покрівельного матеріалу від таких руйнівних погодних впливів, як: вітер, дощ, сніг, град та уф-випромінювання. Захисне покриття бітумної черепиці уповільнює процеси старіння бітуму і підвищує термін експлуатації покрівельної плитки на кілька десятків років. Також, це покриття захищає покрівлю від загоряння, запобігає лавиноподібне опадання снігу і визначає її колір. Сучасні технології дозволяють випускати бітумну черепицю не тільки різних відтінків, але і з різною фактурою поверхні. Поверхня бітумної черепиці може імітувати обпалену глину, деревину, сланець, мідь.

    Переваги використання бітумної черепиці

     Говорячи про достоїнства бітумної черепиці, неодмінно варто підкреслити її доступну вартість, малу вагу та простоту монтажу. Гнучка черепиця має цілий ряд позитивних характеристик, що вигідно відрізняють її від інших покрівельних матеріалів, а саме: матеріал стійкий до корозії, не піддається процесам гниття та ржавіння; чинить опір біологічному впливу, а саме:
- появі цвілі, грибків, лишайників, комах;
- у процесі монтажу передбачає мінімальну кількість відходів;
- не шумить під час граду або дощу;
- бітумна черепиця стійка до хімічного впливу;
- гнучка черепиця забезпечує хорошу звуко-і теплоізоляцію даху;
- водонепроникність, – м’яка черепиця не вбирає вологу;
- не потребує додаткового фарбування, так як стійка до впливу ультрафіолетового випромінювання;
- не вимагає установки снігозатримувачів;
- бітумна черепиця стійка до перепаду температур;
- не створюює ефекту «парусності», дах з м’якої черепиці не руйнується під дією сильних поривів вітру;
- матеріал черепиці – діелектрик, дана характеристика знижує ймовірність попадання блискавки в будинок і позбавляє власників від необхідності влаштування громовідводу;
- мала вага покрівлі дозволяє не посилювати кроквяну (стропильну) систему або фундамент будівлі;
- дозволяє здійснювати монтажні роботи на дахах з деформаціями поверхні та неправильної геометричної форми;
- зручність у транспортуванні – матеріал компактний, не потребує спеціальної техніки при перевезенні, оскільки відрізняється невеликими розмірами і малою вагою.